szukaj
plyty-uszczelkarskie-2.jpg

Tkane taśmy hamulcowe

« Wróć do strony głównej

Tkane taśmy hamulcowe charakteryzują się wysoką niezawodnością i długim okresem użytkowania. Wytwarzane są z bezpiecznych dla zdrowia przędz zbrojonych, które zapewniają dużą odporność mechaniczną, stałość i żywotność taśmy hamulcowej. Z racji wysokiej niezawodności przeznaczone są do wszelkiego typu hamulców i sprzęgieł bębnowych w najbardziej odpowiedzialnych zastosowaniach.

  • splot taśmy hamulcowej

    widoczny splot taśmy hamulcowej

  • przekrój taśmy hamulcowej

Przędza szklana w tkanych taśmach hamulcowych

Taśmy hamulcowe posiadają specjalny wielowarstwowy splot, który zapobiega rozwarstwianiu się taśmy pod wpływem wysokich obciążeń w trakcie hamowania. Drut miedziany zawarty w przędzy szklanej , z której zbudowana jest taśma, wzmacnia konstrukcję mechanicznie i odprowadza nadmiar ciepła tarcia ze strefy roboczej. Dodatkowa obecność włókien aramidowych wzmacnia stałość i żywotność taśmy hamulcowej. Impregnacja taśm specjalną kompozycją żywic zwiększa wytrzymałość produktu oraz stabilizuje współczynnik tarcia.

Tak wykonane taśmy hamulcowe charakteryzują się wysoką niezawodnością w długim okresie użytkowania. Przede wszystkim jednak gwarantują bezpieczeństwo użytkowania, ponieważ nie ulegają awarii w szybkim czasie i niespodziewanym momencie. Ich zużycie jest powolne i łatwo przewidywalne.

Zastosowanie i charakterystyka techniczna tkanej taśmy hamulcowej

Taśmy hamulcowe stosuje się głównie do hamulców maszyn wyciągowych i koparkowych w górnictwie i budownictwie, do zwałowarek w kopalniach odkrywkowych, do hamulców bębnowych ciężkich maszyn, hamulców bębnowych dźwigów portowych i okrętowych i wind kotwiczych.

 

Charakterystyka techniczna taśm hamulcowych:

Temperatura pracy ciągłej

  200 ºC

Absorpcja pojemnościowa - woda /24 godz.

  < 3,5 %

Absorpcja pojemnościowa- olej /24

  < 2,0 %

Współczynnik tarcia 

  min 0,30

Zużycie - 2/ godziny

  max 0,20 mm/ 2 godz.

Twardość -HB

  10-14

Wymiary

  szerokość - od 20 do 250   mm

  grubość - od 5 do 22 m

Skomentuj wpis

Nick *
Treśc komentarza *
Kod weryfikacyjny*
kod kontakt
* Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

 


Wybrany artykuł nie został jeszcze skomentowany.

strony internetowe Łódź