szukaj
plyty-uszczelkarskie-2.jpg

Płyty uszczelkarskie w przemyśle spożywczym

« Wróć do strony głównej

Dzięki nowej technologii płyty uszczelkarskie doskonale sprawdzają się w warunkach, gdzie wymagana jest elastyczność i idealnie gładka powierzchnia. Specjalna kompozycja włókien  mineralnych i wypełniaczy związanych kauczukiem sprawia, że płyta uszczelniająca może być stosowana we wszystkich gałęziach przemysłu, w tym w przemyśle spożywczym. Jednak aby mieć pewność, że wybrane uszczelnienie jest bezpieczne dla zdrowia i środowiska, należy wybierać płyty posiadające odpowiedni certyfikat.

Jak wybrać płytę uszczelniającą w przemyśle spożywczym?

  • Płyty uszczelkarskie

Decydując się na wybór płyty uszczelniającej dla przemysłu spożywczego należy zwrócić uwagę, czy posiada ona odpowiedni certyfikat. Aby mieć pewność, że zastosowana uszczelka będzie bezpieczna w kontakcie z żywnością i z wodą pitną, warto upewnić się, czy płyta posiada atest higieniczny PZH. Jest on świadectwem, że dany wyrób podczas stosowania zgodnego z zaleceniami producenta, jest bezpieczny dla zdrowia i środowiska. Przykładem bezpiecznej w przemyśle spożywczym płyty uszczelkarskiej jest Temafast Economy lub  Temasil NG.

 

Rodzaj płyty / warunki pracy Temafast Economy Temasil NG
Maksymalne ciśnienie 4 MPa 10 MPa
Maksymalna temperatura chwilowa 210 °C  400°C
Temperatura pracy ciągłej 140°C 250°C
Temperatura pracy ciągłej z parą wodną 120°C 200°CU dobrego sprzedawcy znajdziemy także inne płyty uszczelkarskie, które przeznaczone są do pracy w różnych warunkach i posiadające odpowiednie dla danej działalności parametry.

 

Zalety płyt uszczelkarskich w przemyśle spożywczym  

  • Uszczelka Temafast Economy

  • Uszczelka Temasil NG

 

 Podstawową zaletą płyt uszczelkarskich w przemyśle spożywczym jest ich bezpieczeństwo w kontakcie z wodą pitną i żywnością. Poza tym charakteryzują się takimi samymi zaletami, jak płyty przeznaczone dla innych gałęzi przemysłu. Do najważniejszych z nich należą:

  • Elastyczność i dobre dopasowanie nawet do idealnie gładkiej powierzchni.
  • Możliwość samodzielnego wycinania uszczelek o dowolnym kształcie.
  • Wysoka skuteczność podczas uszczelniania wody, powietrza, gazów i różnego rodzaju czynników agresywnych, takich jak kwasy i zasady.
  • Duża skuteczność nawet w bardzo wymagających warunkach, takich jak wysokie ciśnienie i temperatura.

 Przed zakupem płyty uszczelkarskiej dla przemysłu spożywczego należy więc uwzględnić ciśnienie i temperaturę urządzenia oraz sprawdzić, czy dana płyta posiada atest bezpieczeństwa dla zdrowia i środowiska.

Skomentuj wpis

Nick *
Treśc komentarza *
Kod weryfikacyjny*
kod kontakt
* Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

 


Wybrany artykuł nie został jeszcze skomentowany.

strony internetowe Łódź