szukaj

Płyta TEMASIL TITAN

« Wróć do strony głównej

Płyta uszczelniająca TEMASIL TITAN jest nowym, unikatowym materiałem uszczelkarskim do zastosowań wysokotemperaturowych na bazie spoiwa HNBR. Uszczelnienie techniczne wytwarzane  jest z najwyższej jakości składników, których kombinacja zapewnia znakomite właściwości produktu.Unikatowość  płyty uszczelkarskiej Temasil Titan wynika z faktu użycia spoiwa HNBR z najwyższym wskaźnikiem lepkości oraz ściśle kontrolowanej kompozycji, która zawiera wyłącznie 100% p-aramid oraz wysokojakościowe włókna mineralne.

Rezultatem tego połączenia jest rewolucyjne uszczelnienie techniczne, które dzięki swoim właściwościom wychodzi daleko poza poziom tradycyjnie stosowanych płyt uszczelniających.

Skompresowane włókno syntetyczne zawiera spoiwo gumowe, które przyczynia się do utraty jakości materiału uszczelniającego na skutek działania czasu oraz temperatury. W związku z tym materiały te charakteryzują się utratą elastyczności w warunkach podwyższonych temperatur, co może prowadzić do awarii. We wcześniejszym okresie proces starzenia był rekompensowany obecnością włókien azbestowych (do 75%), co w rezultacie, pomimo utraty elastyczności przez spoiwo gumowe, pozwalało utrzymać stabilność materiału uszczelniającego.

Zawartość włókien bezazbestowych w płytach uszczelniających zbudowanych z włókien syntetycznych jest znacznie mniejsza. Powodem są wyższe koszty, jak również ograniczenia procesowe, w wyniku których następuje utrata objętości uzupełniona tańszymi środkami i wypełniaczami proszkowymi, takimi jak kaolin, baryt, talk, silikon, tlenek magnezu. Jakakolwiek utrata sytemu wiążącego przekłada się na właściwości materiału uszczelniającego.

Płyta uszczelniająca TEMASIL TITAN jest rewolucyjnym uszczelnieniem technicznym, który pokonuje limity tradycyjnego materiału uszczelkarskiego poprzez wykorzystanie unikalnego spoiwa wiążącego. Materiał uszczelkarski odznacza się nadprzeciętną elestycznością, nawet w wysokich temperaturach ciągłych, wspaniałą odpornością chemiczną oraz wysokim poziomem szczelności.

Temasil Titan jest uniwersalnym typem uszczelnienia technicznego który można stosować na aplikacjach wody, oleju, benzyny, pary wodnej, gazu, w kwasach organicznych i nieorganicznych, do pracy z czynnikami chłodniczymi oraz środkami smarnymi.

 

Max. ciśnienie pracy           13 MPa

Max. temperatura pracy   400 oC

Zobacz także:
- Bezazbestowe płyty uszczelniające - Temafast Economy
- Szczeliwa
- Uszczelnienia spoczynkowe metalowe
- Nowa płyta TEMASIL NG SOFT

Skomentuj wpis

Nick *
Treśc komentarza *
Kod weryfikacyjny*
kod kontakt
* Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

 


Wybrany artykuł nie został jeszcze skomentowany.

strony internetowe Łódź